Hülya Avşar Türkmax'taki programında bu cümleyi kurdu.

Konuk olarak aldığı "Kürt kızına"...

İşte soruyor tam bir Tayfun Talipoğlu tavrıyla, televizyonda gördüklerine özenmiyor musun, kız açıklıyor "hayır alkol kumar gibi şeyler görüyoruz, onlara da özenmiyorum", hatun üsteliyor bu kez, "ne bileyim hiç yok mu özendiğin şeyler, mesela denizin üstünden giden tekne dediğimiz şeyler..." ah evet denizin üstünden giden şeylere tekne diyoruz değil mi? Aşağıdaki kelimeleri cümle içinde kullanalım lütfen: vapur, gemi, sandal.

Gecenin bir vaktiydi ve uyuyan sevgilimi de uyandırmaya kıyamadım bunu duysun ve gülsün diye.
Daha ilginci az sonra oldu zaten, Hülya Avşar, kızla bildiği "kürtçe" kelimeleri paylaşmaya başladı. Ben de kürdüm aslında falan muhabbeti, "benim de annem namaz kılıyor" hoşgörüsü gibi.

Bir saniye, kaç yıl önceydi hani tabak çanak fırlatıyorduk bu tür durumlarda şaşırdım, Hülya Avşar kızla gayet kürtçe şarkı söyledi, oysa biz değil miydik "yeni albümümde kürtçe şarkı söyleyeceğim" denince birden deliren topluluk? Büyük Türk düşünürü Serdar Ortaç ne derdi acaba, "hayat beni neden yoruyorsun?" falan herhalde... O kakofonik koro, gene memleketim şarkısını söylesin hadi gene.

Kabussunuz.

Bu arada:
http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=YazarYazisi&ArticleID=905191&Yazar=ORAL%20ÇALIŞLAR&Date=26.10.2008&CategoryID=97

4 Comments:

 1. Tanya's said...
  Bu keyfe kederlik, bu yasakçılık nasıl bir korkunun ürünüdür. Allah'ınız sizi bildiği gibi yapsın.


  Bayıldım..okudum..kızdım..güldüm ağlanacak halimize..

  Ama yazmaya devam dedim..
  n@zo said...
  Denizin üzerinde giden tekne dediğimiz şeylere özeniyorum bende biliyor musun Mermaid? Çünkü burada gölün üzerinde giden kayık dediğimiz şeylerden var :p
  The Oz said...
  "avsar kizi" ve garip halleri benimde dikkatimi cekmisti.
  simdi lafi agzimdan aldin desem olmaz
  B)
  The Oz said...
  "avsar kizi" ve garip halleri benim de dikkatimi cekmisti

Post a CommentSonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa