yeniden


Gece iki..
Şu an bir gri, bir zebra, bir siyah bebek benim deli kızımı emiyor, sevgilim uyuyor, Çerez patilerini bana yaslamış uyur gibi yapıyor...

Bir dakika, baştan alalım. Sabah, Duman... Miyavlamaları anormaldi. Gözüme bakarak... Ayarladığım yerleri beğenmedi. Evet benim deli kızım yine hamile kaldı, kısırlaştırmaya götüreceğimiz günden hemen önce. Sakin olmaya çalışıyorum ama hayır ben çok korkuyorum... Gözlerimden yaşlar akarken, "burdayım ben, burdayım deli kızım, olup bitecek herşey, hiç korkma sen annecim, burdayım ben, gorrr bak ben de gorrlarım..." Ah benim kızım, iki küçük kadın kaldık evde ne yapacağız biz baban yok bu kez...? Evin ortasına bir çadır yaptım, hiç bir yeri beğenmeyince.

Sonra...

Saat sevdiceğimin gelmesine 10 dakika var... İçeri gidiyorum, bir parfüm sıkıyorum. Her an kapıda ayak sesini duyabilirim. Duman'a bakıyorum uyumuş. Zaman geçiyor, sevgilim tam vaktinde geliyor. Özlem gideriyoruz. "Hayatım yok hareket yok, demin baktım, çok korkuyorum, ya bir sorun varsa, ne yapacağız, doğuracak mı sence, bir de sen bak bakalım, sen sev..." bıdı bıdı bıdı bıdı bıd.

Açıyor yaptığım çadırı;

Bir gri parmak kedi!

Doğmuş bile...

"Ama..." diyorum, "bu yoktu demin, yoktu ki... Ah bebeğim, seni beklemiş!"

Eve gelir gelmez akord etti hepimizi. O şimdi tam bir kabile reisi!

Zebramız ne yazık ki tutunamadı yaşama... Diğerlerine günaydın dedim az önce, gözleri kapalı, kulaklar kafaya yapışık, annelerine yapışık vaziyetteler... Çerezim abla oldu:)

6 Comments:

 1. Sen Gelince said...
  Böyle bir anı izlemeyi çok isterdim:)
  yass said...
  merma, ne sanslısın mınıs mınıs kedılerle ebrabersın.. gercı sonrası kotu.. yuvalandırma asaması.. bu arada kedısın sokaga mı cıkıyor nasıl hamıle kaldı..
  Tanya's said...
  Ah..ben bunu online yaşadım...şahane birşey..mucizeye tanık olmak..
  zilsizzarife'nin yeri said...
  Nasıl güzel bişey yaa.Hayat işte mucizelerle dolu.Buarada gözünüz aydın:)
  pisikopati said...
  minişlerin bıyıcıklarından ve kılkuyruklarından öpüyorum.
  Notik
  Magissa said...
  Yaaa resim isteriiiiiz!!!

Post a CommentSonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa